Юноши (17): Шумен загуби четвъртфинала срещу Миньор 2015 след здрава битка до края

Шуменските юноши до 17 години загубиха четвъртфиналния сблъсък срещу Миньор 2015 със 71:76 във финалния турнир на държавното първенство, което се провежда в Ботевград. Шуменци водеха преди последната четвърт, но бойкият отбор от Перник не се предаде до самия край и успя да обърне мача в своя полза. Шумен продължава участието си утре в баражите за места от 5 до 8.

Срещата започна сравнително равностойно. Двата отбора се гонеха в резултата през първата четвърт. Миньор показа по-добра стрелба в първата част, но и доста усилия за перничани в защита, които им помогнаха да поведат с 4 точки след 10 минути игра – 18:14. Във втората четвърт обаче Шумен започна да показва истинската си сила. Нашият тим реализираше изстрелите си отдалече, обираше борбите под собствения кош и не позволи на Миньор да увеличи разликата, дори тя бе свалена до 1 точки преди почивката.

Третата четвърт бе най-силната част на Шумен. Нашият тим предложи отлична защита, а в нападение играта ни се получаваше. Резултатът бе обърнат в наша полза и след 30 минути игра шуменци имаха аванс от 6 точки – 59:53. Тази преднина обаче сякаш даде фалшиво спокойствие на шуменския тим, който бе надигран от Миньор в последната четвърт. Перничани тотално затвориха своето подкошие, успяха да накажат грешките и пропуските на Шумен и спечелиха последната част с 23:12, с което и мача със 76:71, което ги класира на полуфиналите.