Шуменски университет е национален шампион на България в 3×3

Добра новина за шуменския баскетбол дойде тази неделя от Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, който спечели националния университетски шампионат по Баскетбол 3×3. Воденият от треньора на БК Шумен – Янко Янков отбор в състав: Димитър Янчев, Росен Иванов, Мартин Стефанов и Симеон Георгиев бе категоричен с 6 победи от 6 мача, включително победа на финала над УНСС с 15:5. Добро представяне и за баскетболистките на ШУ – Сюлебе Сейфетинова, Маргарита Ганчева, Анна Иванова и Филина Атанасова, които заеха престижното 5 място.

Като шампион, Шуменски университет има право на участие в Европейско студентско първенство 3х3 което ще се проведе в Лодз, Полша това лято. Освен това има право на участие в Националния шампионат на България за 3х3, който ще стартира от тази година за първи път и е организиран от БФБаскетбол.

Още информация за успеха на шуменските студенти можете да прочетете на сайта на Шуменски университет.