Кадети (16): Шумен отстъпи на Доростол Силистра в Елитна група – Изток

Шуменските кадети до 16 г. загубиха домакинството си от 10 кръг на Елитна група – Изток. Нашият тим отстъпи на Доростол Силистра с 49:61 и остава на 4 място с 5 победи и 5 загуби. Доростол са на трето място със 7 победи и само 1 загуба до момента, оставяйки в битката за първото място с отборите на Тунджа Ямбол и Черно море Тича, които също имат само по 1 загуба, но повече победи.

Мачът започна равностойно. Двата отбора пазеха добре кошовете си и точките идваха трудно. Доростол обаче се оказа по-организиран в нападение и взе три точки аванс след 10 минути игра – 14:11. Втората четвърт продължи в същото темпо, но шуменци изпуснаха от лесни позиции, което бе добро дошло за силистренци, които увеличиха аванса си с още 5 точки преди почивката – 28:20.

След почивката Шумен вече показа по-голямо желание за победа. Нашият тим се раздаваше в защита и успяваше да реализира бързите си атаки. Разликата бе намалена, но само с 3 точки и Доростол влезе с аванс преди последния период. Силистренци се разиграха в заключителната четвърт, показвайки много добро нападение. Те отбелязаха 20 точки, а защитата им удържа Шумен до 14 точки и гостите грабнаха победата с 61:49.

Срещата от 12 кръг между Шумен и Тунджа Ямбол е отложена за момента и предстои да разберем, на която дата ще се изиграе.