Момичета (12): Шумен завърши без загуба заключителния етап в регион „Добруджа“

Шуменските момичета до 12 г. завършиха заключителния етап за разпределение на местата от 5 до 10 в регион „Добруджа“ без загуба. На последния турнир за сезона, провел се във Велики Преслав, шуменки постигнаха нови две победи – над Преслав с 48:13 и над Спартак Варна с 43:21. Така Шумен се нареди първи в групата с 5 победи, което ги класира на пето място в крайното класиране на региона.

Първият мач срещу домакините от Преслав, нашият тим започна изключително силно. Нашите момичета бяха безупречни в защита и не допуснаха кош в първите 10 минути, печелейки частта с 14:0. Вторият период бе значително по-равностоен. В него преславските момичета също показаха добра игра и цялата втора четвърт вървеше кош за кош. В крайна сметка обаче шумен взе и тази част 10:8. След почивката шуменските момичета решиха мача в своя полза още в третата част. Нашият тим надигра категорично преславчанки с 20:3 и това предопредели победителя преди последния период. В последната част двата отбора решиха да спестят сили за последните си двубои, а Шумен добави още две точки към аванса си и затвори мача при 35 точки преднина – 48:13.

Вторият двубой срещу Спартак Варна също започна много силно за шуменските момичета, които отново показаха отлична защита. Нашият тим спечели първата четвърт с 16:1 и показа, че няма кой да ги спре по пътя към първото място в групата. Както и в предния двубой, така и в този втората четвърт бе равностойна. Двата отбора си разменяха кошове през цялата четвърт и затвориха частта при 10:10. След почивката шуменки отново затвърдиха превъзходството си, печелейки третата част с 15:4 и осигурявайки си аванс от 26 точки преди последната четвърт. В нея варненки се възползваха от факта, че треньорът на Шумен завъртя всички свои баскетболистки и успях да намалят изоставането си, но Шумен спечели убедително с 43:21.