Кадети (16): Шумен с успех срещу Тунджа в Елитна група – Изток

Шуменските кадети записаха третата си победа в Елитна група – Изток този сезон. Нашият тим се наложи като гост над Тунджа Ямбол със 77:69 след много здрава защита и раздаване по терена. Шумен е на 4-то място във временното класиране с 3 победи и 3 загуби. Тунджа е шести със само 1 успех и 5 поражения.

Срещата започна равностойно. Шуменските кадети играеха добре в нападение, но и домакините от Ямбол успяваха да реализират голяма част от стрелбите си. Първата четвърт се движеше кош за кош през почти цялото време, като Шумен успя да вземе минимална преднина – 21:19 след една част. Шуменци показаха най-доброто през втората четвърт. Силната защита на нашият тим ограничи домакините до 14 точки, докато нашето нападение стигна квота 22 точки във втората част и преди почивката Шумен водеше с двуцифрена преднина – 43:33.

Тунджа влезе здраво в мача след почивката. Домакините искаха бързо да се върнат в мача и нападението им вървеше. Шумен обаче също продължи да вкарва добрите възможности, които се отваряха под коша на противника. Ямболии все пак успяха да съкратят изоставането си до 6 точки – 54:60 преди последната четвърт.

В четвъртата част Шумен хвърли всичко в защита, за да успее да опази преднината си. Нашият тим не допускаше лесни точки и въпреки, че Тунджа също се стараеше в защита, разликата се задържа 6-7 точки почти до самия край. Размяната на кошове в последните минути бе в полза на Шумен и затворихме срещата с 8 точки аванс – 77:69.

В следващия кръг, който ще се играе на 25 февруари, Шумен приема Черно море Тича в зала „Младост“ от 13.00 ч.