Кадети(16): Шумен загуби гостуването си на Черно море в Елитна група

Кадетите на Шумен отстъпиха в гостуването си на Черно море Тича в първи мач от 4 кръг на Елитна група – Изток. Варненци се наложиха със 78:51 и водят убедително във временното класиране с 4 победи от 4 мача. Шумен пък е с 1 успех от три двубоя до момента.

Срещата започна с по-добра за игра за домакините, които показаха по-добра стрелба. Шумен обаче също показа добър в баскетбол в нападение и след края на първата четвърт Тича водеше със само 4 точки – 20:16. Вторите петици на двата отбора почти повториха играта от първата част и варненци си осигуриха още 5 точки аванс преди почивката. Второто полувреме започна със срив във играта на Шумен. Нашият тим трудно успяваше да отбележи кош, като освен пропуските и техническите грешки,  шуменци не показаха желанието за борба, с което този отбор е познат. Черно море спечели третата част с 20:8. В последната четвърт Шумен подобри играта си, но домакините отново реализираха голяма част от стрелбите си и закономерно се поздравиха с убедителен успех – 78:51.

В следващия кръг Шумен е домакин на Дунав Русе, а срещата е насрочена за 11 декември от 12.00 ч. в зала „Младост“.