Момчета(15): Шумен започна с победа и загуба в регион „Добруджа и Мизия“

Новата възрастова група, с която Шумен участва в първенствата на БФБаскетбол – момчетата до 15 г. започна с победа и загуба участието си в регион „Добруджа и Мизия“. Шумен отстъпи на Доростол Силистра в първия си мач с 32:71, но във втория си мач от турнира, провел се днес в Добрич, победи домакините от Ънстопабъл с 69:60. Доростол е едноличен лидер, след като вече изигра всичките си мачове и е с пълен актив. Ънстопабъл също изиграха мачовете си и имат само 1 победа от 4 изиграни мача. Шумен, Вълци Разград и Черно море Тича ще решават крайното класиране на последния турнир, който ще се проведе на 18 декември във Варна.

Първият двубой срещу Доростол започна ужасяващо за шуменци, които вкараха едва 5 точки срещу 22 на противника. Шумен изигра много по-добра втора четвърт, в която играта бе равностойна, а шуменци все пак смъкнаха точка от преднината на Силистра. През второто полувреме обаче Доростол не допусна изненади и след 12:6 в третата част и 26:11 в последната четвърт се поздравиха убедителна победа – 71:32.

Вторият мач изправи Шумен срещу домакина Ънстопабъл. Шуменци започнаха ударно двубоя и след една четвърт вече имаха преднина от 17 точки – 22:5. Втората шуменска петица също предложи добър баскетбол и увеличи преднината си с още 3 точки – 39:15 на полувремето. През второто полувреме обаче добричкия отбор излезе сякаш преобразен и показа много по-добър баскетбол. Ънстопабъл взеха третата четвърт с 19:10 и направиха изоставането си преодолимо преди последната четвърт. Отпускането в редиците на Шумен продължи и в четвъртата част, но с по-добра стрелба в края на мача Шумен удържа аванс от 9 точки за крайното 69:60.