Кадетки (16): Шумен не успя да запише успех в Плевен

Шуменските кадетки до 16 г. не успяха да се поздравят с победа на втория турнир в източния регион на I Дивизия. Нашият тим отстъпи на домакините Спартак с 46:59, както и на Светкавица Търговище с 51:59. До момента нашият тим е с 1 победа и 3 поражение в региона.

Първият мач изправи шуменки срещу домакина на турнира – Спартак Плевен. Нашият тим започна равностойно мача, но Спартак затвори първата част с по-добра стрелба – 16:11. Втората четвърт също бе равностойна и се играеше кош за кош. Шуменските момичета на позволиха на домакините да се откъснат и на почивката изоставаха със само 6 точки – 25:31. Двата тима продължиха да си разменят кошове и през третата четвърт. Шумен играеше добре в защита и успя да смъкне точка от пасива си преди последните 10 минути. В четвъртата част обаче Спартак заигра много агресивен баскетбол. Домакините почти не позволяваха лесни изстрели към своя кош, докато нападението им бе ефективно и качиха преднината си над 10 точки, затваряйки мача при 59:46.

Вторият мач бе срещу познат съперник – Светкавица Търговище. В първия мач за сезона търговлийки вече бяха победили шуменки. В този мач обаче нашите момичета показа много по-равностойна игра. Първата четвърт бе кош за кош и завърши без водач в резултата – 16:16. Шумен продължи да играе по-добре и през втората част, като дори успя да си осигури преднина от 2 точки преди почивката – 29:27. Светкавица обаче направи силна третата четвърт, в която защитата на отбора от Търговище бе на много високо ниво, позволявайки на Шумен да отбележи само 6 точки. В последната четвърт Светкавица влезе с 8 точки аванс и успяваше да удържи този аванс през цялата част въпреки опитите на шуменските момичета да обърнат мача. В крайна сметка Светкавица се поздрави с нова победа – 59:51.

Последният турнир в региона ще се играе на 16 декември в Сливен. Нашият тим ще изиграе вторите си мачове срещу Тони 7 Сливен и Спартак Плевен.