Юноши (17): Шумен загуби и двата си мача във втория турнир

Шуменските юноши до 17 г. загубиха и двете си срещи от втория турнир в първенството на регион „Добруджа“. Турнирът игран днес в Добрич изправи Шумен срещу домакините от Ънстопабъл и Черно море Тича. Нашият тим изгуби и двете срещи – с 48:58 от Ънстопабъл и с 54:77 от Тича. До момента Шумен е с 2 победи и 2 загуби.

Шуменските юноши излязоха срещу Ънстопабъл със самочувствие, тъй като първата среща между двата отбора бе спечелена от шуменци с 25 точки преди по-малко от месец. Това сякаш изигра лоша шега на нашия тим и още в първата четвърт се видя, че отборът от Добрич играе много силен баскетбол, особено в защита. Ънстопабъл взе предимство след първата четвърт – 12:7. През втората четвърт двата отбора продължиха да стрелят лошо, като усилията в защита на домакините бяха повече и в крайна сметка те добавиха още 3 точки преди почивката – 23:15. Шуменци решиха да се разиграят през третата четвърт. Доста по-добра игра в нападение и разликата бе стопена до 4 точки в третата част – 38:34. Това сякаш даде фалшиво спокойствие на нашите юноши, че в последната част ще обърнат лесно мача. Но Ънстопабъл предложи най-доброто на което е способен точно в тази четвърт. Добричкия отбор вкара всички лесни стрелби към шуменския кош, а защитата им бе на ниво, за да затвори мача с 10 точки разлика – 58:48.

Вторият мач срещу Черно море Тича започна много слабо за шуменци. Стрелбите на нашия тим удряха „гредите“ през цялата първа четвърт, докато „моряците“ вкараха каквото можаха и затвориха първия период с 20:6. Мачът с е обърна на 180 градуса през втората част. Нашият тим играеше доста по-добре, вкара голяма част от изстрелите си, докато Варна имаше затруднения с добрата игра на Шумен в защита. Нашият тим взе втората част с 20:13 и все пак Тича запази аванс от 7 точки преди почивката. През второто полувреме последва нов обратен завой в играта. Черно море буквално се хвърляше за всяка топка, играеше вдъхновено и не изпускаше изстрел към шуменския кош. Варненци взеха частта с 30:13 и почти обезсмислиха последната четвърт. Двата тима изиграха равностойна четвърт част, което бе в полза на Черно море, които се поздравиха с крайния успех – 77:54.

В последния турнир в региона Шумен ще изиграе вторите си мачове срещу Вълци Разград и Черно море Тича. Мачовете ще се играят във Варна 16 декември.