Момичета (14): Победа и загуба на първия турнир в регион „Добруджа“

Момичетата на Шумен до 14 г. записаха победа и загуба в първия турнир на регион „Добруджа“ в I Дивизия, който се проведе в Добрич. Шуменки победиха Спортбаскет Генерал Тошево с 46:18, но отстъпиха на Доростол Силистра с 20:69.

В първият си мач нашите момичета излязоха срещу Спортбаскет. Срещата започна с отлична защита за нашия тим, който позволи на съперника да стигне до само 4 точки, а шуменки отбелязаха 10 в първата част. Още по-убедително представяне във втората, където Шумен добави още 14 точки към аванса си. След почивката Шумен продължи да играе по-добрия баскетбол. Нашият тим взе третата част с 10:8, а последната четвърт бе спечелена с 10:4 за крайното 46:18.

В мачът срещу Доростол нещата обаче се обърнаха. Момичетата от Силистра водеха играта от самото начало, печелейки убедително първата четвърт с 21:4. Шумен направи по-добра втора част, но Доростол си осигури още 6 точки аванс преди почивката. През второто полувреме силистренки доказаха превъзходството си, добавяйки 16 точки преднина през третата част и още 10 в последната за крайното 69:20.

Следващият турнир ще се проведе в Силистра на 3 декември, а съперници на шуменския отбор ще са момичетата от Ънстопабъл Добрич и Преслав.