Момичета (14): Шумен започна с две загуби участието си във финалната фаза

Шуменските момичета до 14 г. започна участието си във финалната фаза – 1/6 място в регион Изток на I Дивизия с две загуби. На провелия с е неделя турнир в Бургас, нашите момичета отстъпиха на домакините Черноморец 2014 с 38:55 и на Сливен Баскет с 30:68.

Първият двубой на Шумен срещу домакините не започна добре за нашият тим. Черноморец пазеше добре и поведе с 12:4 след първата четвърт. Шумен обаче показа по-добра игра във втората четвърт и я спечели с точка разлика – 12:11. Бургазлийки обаче дадоха всичко от себе си в третата част. Черноморец се бореше здраво и взе още 4 точки аванс след 16:12. В последната част домакините натиснаха още повече в защита, което им позволи да вземат мача с 55:38.

Вторият двубой бе срещу Сливен Баскет, който излезе на игрището с пълния си потенциал. Момичетата от Сливен играеха много силно в нападение, докато шуменки трудно намираха път към коша и Сливен взе първата четвърт с убедителното 21:4. Във втората част, както срещу Черноморец, така и в този мач Шумен игра равностойно. Нашите момичета вече пазеха по-добре, а и в нападение имаха по-голям успех, но сливенки запазиха аванса си от 17 точки преди почивката след 11:11 във втората четвърт. В третата част обаче Сливен Баскет отново хвърли всички сили в нападение и отново стигна котата от 20 точки. Шумен отново отбеляза 11, но преднината на сливенки вече беше 26 точки. В последната част Сливен Баскет затвори мача убедително след 16:4 за крайното 68:30.

Следващият кръг ще се играе на 24 март в Силистра. Шумен се изправя срещу Чардафон Габрово и Спартак Плевен.