Юноши (17): Шумен започна с две убедителни победи във финалната фаза

Юношите на Шумен до 17 г. започнаха с две победи участието си във финалната фаза – 1/7 място в регион Изток на държавното първенство. Нашият тим победи Вихър Айтос със 105:46 и Спартак Плевен със 77:51 във втория турнир, състоял се в шуменската зала Младост. Шуменци са трети във временното класиране с 2 победи, но и 2 мача по-малко от първия Черно море Тича и втория Спартак Плевен.

В първия мач шуменските юноши започнаха много уверено и нахъсано срещу Вихър Айтос. Шуменци показаха нечуван процент стрелба в първата четвърт, отбелязвайки 37 точки! Вихър стигна до 19 в първия период и на практика стана ясно кой ще контролира мача до края. Далеч по-слаба резултатност във втората четвърт, но Шумен все пак сложи 5 точки към аванса си – 54:31 на почивката. През второто полувреме нашите юноши продължиха да бъдат по-добрия отбор – 25:9 в третата четвърт и 26:6 в последната за убедителна победа със 105:46.

Вторият мач бе срещу отбора на Спартак Плевен. Той започна доста по-оспорвано и двата тима си разменяха кошове в първата част, а играта в защита доминираше. Шумен все пак взе точка аванс 13:12. Доста по-добра игра в нападение показа Шумен през втората четвърт, което помогна да увеличим разликата до 10 точки преди почивката – 35:25. През второто полувреме шуменци продължиха да контролират играта. Третата част отново бе спечелена убедително – 19:10, а в последния период нашите момчета играха без напрежение и сложиха още 7 точки аванс след 23:16, за крайното 77:51.

Следващият турнир ще се състои на 17 март в Плевен, а Шумен се изправя срещу Дунав 2007 и Тунджа Ямбол.