Момчета (12): Шумен не успя да запише победа в домакинския турнир

Шуменските момчета до 12 години не успяха да запишат победа на домакинския турнир, който се проведе днес в зала „Младост“. Шуменци загубиха от двата най-добри отбора в регион „Добруджа“ – група Б: Дунав и Черно море Тича-2. Първия мач за деня изправи шуменци срещу Дунав Русе 2016 и те отстъпиха с 41:53. Така русенци завършиха надпреварата в региона с 4 победи. Втората загуба дойде от втория отбор на Черно море Тича, който победи с 59:34. Варненци завършват втори в групата с 3 победи и 1 загуба. Шумен е последен с 4 поражения в 4 мача.

Двубоят срещу лидера Дунав започна повече от слабо за шуменци. Първата шуменска петица не се справи по никакъв начин със съперника, който играеше отлична защита. Шумен отбеляза само 1 точка в първата част, а Дунав основно на бързи атаки записаха 21 в първата четвърт. Коренно по-различна бе играта през втората четвърт. Шумен тотално обърна играта и бе по-добрия отбор на терена. Нашата втора петица вкарваше в голяма част от атаките си, докато защита се справи добре и Шумен спечели с 10 точки втория период – 15:5. Така преди почивката аванса на Дунав бе смъкнат до 10 точки. През второто полувреме Шумен играеше равностойно, но това бе в полза на гостите, които поддържаха аванс от 10-на точки през цялата 3 четвърт. В края ѝ русенци дори увеличиха преднината си с още две точки. Последната четвърт също бе равностойна, двата отбора си разменяха кошове, но Дунав задържаше аванса си. Частта завърши наравно 15:15, което бе достатъчно за русенци да се поздраят с победата 53:41.

Вторият двубой с Черно море Тича отново започна слабо за Шумен. Нашата първа петица предложи малко по-добро нападение в сравнение мача с Дунав, но защитата не успяваше да спре варненските атаки. „Моряците“ взеха първата четвърт с 27:6. Втората шуменска петица предложи по-добра игра, но това не бе достатъчно, за да намаляване аванса на гостите. Точно обратно, вторите пет на Варна увеличиха преднината си с още 7 точки преди почивката. През второто полувреме вече Шумен играеше равностойно, но убедителния аванс на Тича бе твърде голям за обрат. Черно море взе и третата четвърт, но само с 3 точки – 11:8, докато полседната четвърт завърши наравно – 8:8, което оформи крайния резултата – 59:34 в полза на Черно море.