Момчета(13): Шумен записа две нови победи и вече е на държавните финали

Момчетата до 13 г. на Шумен записаха нови две победи в заключителния етап на I дивизия – Изток. На днешният турнир провел се в Бургас, момчетата водени от Янко Янков победиха последователно домакините от Делфин с 63:44 и Тунджа Ямбол с 59:28. Така с 4 победи от 4 мача, Шумен заема второ място във временното класиране след лидера Делфин, който обаче има два мача повече. Независимо от изхода на оставащите два мача за нашия тим в този заключителен етап, днешните победи осигуряват място на Шумен във финалите на републиканско първенство.

Първият мач в Бургас изправи Шумен срещу домакините от Бургас. Първите петици на двата отбора изиграха изключително равностойна първа четвърт, в която доминираше защитата и която завърши наравно – 12:12. Втората петица на Шумен обаче показа превъзходство и след почти перфектно изиграна втора четвърт поведохме с 15 точки преди почивката – 31:16. След подновяване на играта за второто полувреме, по-мотивирани на паркета бяха домакините, които освен здрава борба под двата коша предложиха и добра стрелба, която им помогна да спечелят третата четвърт с 18:14. В последната четвърт шуменци предложиха отлична защита, която им помогна не само да задържат преднината си, но и да я увеличат с още 8 точки. Шумен спечели двубоя с 63:44 и грабна третата си победа в заключителния етап.

Вторият двубой ни изправи срещу друг представител на южния регион в I дивизия – Изток, отборът на Тунджа Ямбол. Самочувствието набрано от шуменци след победата над Делфин се видя още в първата четвърт на този двубой. Нашият отбор спираше успешно повечето от атаките на ямболии, а в нападение стрелбата ни вървеше и спечелихме първата четвърт с 20:13. Втората шуменска петица също показа по-добра игра от съперника и взехме без проблем втората част с 15:6. Шумен продължи да доминира и в следващите две част, като основното ни оръжие бе защитата. Ограничихме Тунджа до едва 9 точки през второто полувреме. Последният съдийски сигнал дойде при 31 точки аванс в полза на Шумен – 59:28.

След Великденските празници предстои да се изиграе още един турнир от заключителния етап. На 8 май Шумен ще пътува до Варна, където ще се изправим срещу отборите на Светкавица Търговище и Берое Стара Загора. При дори една победа Шумен ще е първи на изток.