Момчета (14): Първа победа за БК Шумен в А група

Момчетата на БК Шумен записаха първата си победа този сезон в А група, регион „Североизток“. Нашият тим победи като гост Стар баскет със 79:22. Това пък е четвърт загуба за варненския тим, който остава последен с четири загуби. Шуменци пък запазват четвъртото място след трите загуби в първите три кръга.

Срещата започна нервно и двата отбора трудно стигаха до възможности за кош. Шуменци откриха резултата след 2 минути игра, но Стар баскет върнаха коша. Последваха нови два коша за нашия тим, а варненци правеха грешка след грешка и не успяваха да върнат точките. Нашите също пропуснаха добри възможности и Стар баскет намалиха разликата, но от там нататък Шумен доминираше и бележеше лесни кошове. Втората четвърт Шумен продължи с доброто представяне – бързи атаки, които завършваха с лесни кошове бяха основното ни оръжие, но то се стигна до него благодарение на страхотната защита. Шумен раздаде поне 10-на чадъра в мача и това също благоприятстваше развитието на срещата.

Второто полувреме сборната петица на Шумен се оказа твърде силна за домакините, които въпреки това се бориха мъжката и отбелязаха няколко красива коша, но силите им не стигнаха за повече. Гостите от Шумен пък показаха добра игра и в постепенно нападение, доста често реализирахме след пас и пресечка. Доминирахме и в борбата под двата коша – много овладени борби в нападение ни помогнахме да отбележим доста точки от втори шанс. До края на срещата разликата нарасна доста в наша полза и спечелихме с убедителното 79:22.

Шумен ще почива в шести кръг, а следващият мач на нашият тим ще е като гост на Доростол на 22.01.2017.