Момчета (15): Шумен с две знакови победи в регион „Изток“

Шуменските момчета до 15 г. записаха два изключително важни успеха на третия турнир в регион „Изток“, провел се днес в Бургас. Момчетата водени от Звонко Папак и Андрей Джамбазов се наложи над Ънстопабъл Добрич с 63:36 и над непобедения до момента отбор на Черно море Тича със 76:72. Победата над варненския отбор дойде след изключително силен и борбен мач от страна на шуменци, които са с 2 победи и 1 загуба до момента. Нашият тим има да изиграе още 3 мача до края на редовния сезон.

В първият двубой срещу Ънстопабъл нашият тим започна с по-добра стрелба. Шуменци взеха аванс още в началото, а добрата ни защита помогна да водим със 8 точки след 10 минути игра. През втората четвърт Шумен продължи да играе по-добрия баскетбол. Стрелбите продължиха да влизат и преди почивката разликата стигна 15 точки. След подновяване на играта Ънстопабъл просто не успя да намери начин да обърне играта в своя полза, а шуменската отбрана продължи да бъде ефективна и да спира нападенията на добричкия отбор. След 15:7 в третата и 12:8 в последната четвърт, нашият тим записа първата си победа в заключителния етап – 63:36.

Вторият двубой бе срещу фаворита в региона, който нямаше загуба до момента – Черно море Тича. Шуменци влязоха в двубоя със самочувствие и от самото начало показаха много борбена игра. В първата четвърт и двата отбора стреляха добре и нападението им вървеше. Шумен бе с една идея по-точен в първите 10 минути – 21:19. През втората четвърт Тича показа повече раздаване в защита и намали ефективността на шуменската атака. Варненци вкарваха и повече в тази четвърт, което им позволи да вземат аванс на почивката – 41:37. Битката между двата отбора продължи и през второто полувреме. Зрителите в бургаската зала „Бойчо Брънзов“ видяха много качествен баскетбол за тази възрастова група. Защитата на шуменци през третата четвърт бе на отлично ниво и въпреки, че варненци показаха силни качества в нападение успяхме да ги ограничим до 15 точки в частта и да скъсим изоставането до само 1 точка преди последната четвърт. Шумен показа най-доброто именно в четвъртия период. Нашият тим доминираше и под двата коша, като освен добра стрелба и организация в нападение показахме, че можем да спираме варненското нападение в най-важните моменти. Момчетата ни обърнаха резултата в своя полза и въпреки, че варненци се държаха близо до самия край, шуменци затвориха мача с 4 точки аванс – 76:72.

Последния турнир в региона ще се състои във Варна, но все още няма дати за мачовете. Шумен има да изиграе и един отложен мач срещу Делфин Бургас, но също няма дата. Следете сайта ни, за повече подробности.