2023/24 ББЛ А група – Изток, 3 кръг: Ънстопабъл – Шумен-2 83:77

Шумен-2 записа загуба в третия си мач от първенството на ББЛ А група – Изток. Като домакин в зала „Младост“ в Шумен нашият тим отстъпи на Ънстопабъл Добрич със 77:83. Гостите бяха водени от двама бивши шуменски баскетболисти – Кирил Кирилов и Пламен Русков, които записаха съответно 22 и 25 точки за победата на добричкия тим. Шумен и Ънстопабъл разделят 3-4 място в класирането с победа и 2 поражение до момента.

Срещата започна повече от добре за шуменци, които чрез Веселин Байчев и Станислав Бънков си осигуриха аванс от 8 точки – 12:4. По-опитния тим от Добрич обаче отговори чрез Кирилов, Русков и Демиров и до края на първата четвърт навакса изоставането си, за да изравни резултата в края на периода 20:20.

Във втората четвърт Петър Демирев подпомагаше усилията на Русков и Кирилов и Ънстопабъл дръпна с 4 точки – 30:26. Баръш Мустафа бе човека, който показваше точна ръка за Шумен в тези минути. Две поредни негови тройки държаха разликата само 2 точки в полза на гостите (които бяха символичен домакин в този мач). До края на първото полувреме двата отбора си размениха преднината на няколко пъти. Бънков и Ивелин Йорданов също бутнаха няколко тройки за Шумен, но Кирилов и Русков осигуриха преднина на отбора от Добрич от 4 точки преди почивката – 46:42.

През второто полувреме гостите продължиха да играят по-мъдро. Не прибързваха в нападенията си, а защитата им спираше основните шуменски оръжия. Още в началото на третата част преднината на Ънстопабъл достигна 9 точки, а в средата вече се бе качила до 15 след пореден кош на Пламен Русков. Шуменци обаче проявиха характер, успяха да заличат част от пасива си до края на частта и добричлии имаха само 10 точки преднина преди последната част – 69:59.

В последната част Ънстопабъл държеше аванса си от 10-на точки през почти цялата четвърт. Шумен показваше по-добра стрелба от противника, но в най-важните моменти добричкия отбор стигаше до кош. Шуменци намалиха изоставането си до само 4 точки в последните секунди, но за повече нямаше време и Ънстопабъл затвори мача при 83:76.

В следващия кръг Шумен се изправя срещу Черноморец Black Sharks. Предстои да разберем къде и кога ще се играе мачът.