2023/24 ББЛ Б група – Изток, 14 кръг: Светкавица Мебел стил – Шумен-3 93:60

Шумен загуби от Светкавица Мебел стил с 60:93 в мач от 14 кръг на ББЛ Б група – Изток. Това е пета загуба за шуменци, които все пак остават с положителен баланс, благодарение на 7-те победи до момента. Нашият тим е на шесто място във временното класиране, а Светкавица Мебел стил е на четвърто с 9 победи и 4 загуби.

Срещата започна силно за отбора от Търговище, който показа отлична успеваемост в стрелбата през първите 10 минути. Димитър Димитров, Калоян Стоянов и Димитър Стефанов помогнаха на отбора си да отбележи 31 точки в откриващата четвърт. Защитата на Светкавица също бе на много високо ниво и допусна едва 12 точки в тази част. Шумен заигра доста по-добре през втората четвърт. Никола Саздов, Емир Февзи и Филип Станев започнаха да бъдат по-ефективни в нападение за нашият тим, но защитата ни трудно спираше опитните играчи на Светкавица. Двама бивши шуменски баскетболисти – Антон Диков и Ивайло Тодоров носеха точките и асистенциите за „светкавиците“ и те сложиха още 6 точки към аванса си след 22:16 във втората четвърт.

След почивката Шумен продължи да играе добър и равностоен баскетбол. Никола Саздов и Никола Върбанов започнаха силно през второто полувреме и въпреки точните стрелби на Диков, Светкавица не успяваше да увеличи преднината си. В крайна сметка обаче авансът не Търговище бе над 20 точки и размяната на кошове бе изцяло в тяхна полза. Въпреки, че шуменци смъкнаха точка от изоставането си преди последните 10 минути бе ясно, че опитен отбор като Светкавица няма да позволи обрат. Това сякаш подейства демотивиращо на нашите момчета и в последната част „светкавиците“ затвориха мача убедително след нова порция точни стрелби на Антон Диков и Калоян Стоянов – 93:60 при последния съдийски сигнал.

В следващия 15 кръг Шумен ще се изправи срещу Bay Kings Varna.