Юноши (19): Шумен отстъпи като домакин на Дунав Русе 2016 след драма

Юноши  на Шумен до 19 г. отстъпиха като домакин на Дунав Русе 2016 след драматична развръзка с 81:82 в мач от 7 кръг на Елитна група – Изток. Шумен е четвърти във временното класиране с 3 победи и 1 загуба. Дунав е първи, но с 3 мача повече – 3 победи и 4 загуби.

Мачът игран тази неделя в „Арена Шумен“ предложи на зарителите много хубав баскетбол и драматичен завършек. Срещата започна повече от добре за шуменските юноши, които контролираха играта както в нападение, така и в защита. Шумен отбеляза 23 точки сещу само 11 на съперника. Стрелбата на гостите от Русе обаче потръгна във втората четвърт. Дунав вкара голяма част от изстрелите си. Шуменци също продължиха да играят ефективно в атака, но авансът им бе намален след 26:22 във вторите 10 минути.

След почивката Шумен отново стъпи здраво в защита. Нашият тим не позволяваше лесни кошове, а нападението за трета поредна четвърт отбеляза 20 или повече точки, така авансът отново бе вдигнат на 12 точки – 65:53. В последната част обаче Дунав излезе с една единствен мисъл – да обърне мача. Стрелбата на русенци бе под пара, те вкара огромен процент от далечните си стрелби. Шуменските юноши сякаш се стъписаха и от своя страна започнаха да изпускат дори лесните възможности за кош. Гостите постепенно намаляваха аванса на Шумен, за да успят буквално с последни сили да излязат начело в заключителните секудни и да вземат победата с 82:81.

На 25 февруари Шумен приема Тунджа Ямбол в зала „Младост“ от 14.00 ч. в отложен мач от 5 кръг.

Снимка: Bulgarian Basketball League