2023/24 ББЛ Б група – Изток, 18 кръг: Стар Баскет – Шумен-3 59:100

Третият представителен отбор на Шумен завърши сезона в ББЛ Б група – Изток с победа. Нашият тим се наложи над Стар Баскет със 100:59 в отложен мач от 16 кръг игран в залата на ИУ Варна. Нашият тим завършва с актив от 10 победи и 8 загуби и заема 5-то място във временното класиране. В региона трябва да се изиграят още три отложени срещи преди да стане ясно крайното класиране за редовния сезон.

Срещата днес започна силно за Шуменския тим, който играеше със самочувствие и бележеше лесно в коша на противника. Стар Баскет пък изпитваше затруднения с шуменската защита и разликата за нашият тим достигна 12 точки за само една четвърт – 26:14. Втората четвърт бе почти повторение на първата. Нашият тим играеше добре в защита, като оставяше малко опции за варненския тим да бележи точки. Радостин Божилов, Росен Узунов, Стоян Славейков и Димитър Стоянов отбелязаха голяма част от точките за Шумен-3 в първите две четвърти и нашият тим затвори първото полувреме с 26 точки аванс – 53:27.

Стар Баскет показа потенциал през третата четвърт, в която момчетата от Варна успяха да запишат 19 точки водени от Милен Манолов. Шуменци обаче също си вкараха голяма част от открилите се стрелби. Стефан Невелинов направи силна четвърт за Шумен и добавихме още 5 точки към аванса – 77:46. Въпреки, че последната четвърт бе протоколна шуменци се постараха да покажат превъзходството си. Нашият тим записа още една силна част, спечелена с 23:13, с което мачът бе затворен при 100:59 в полза на Шумен-3.

Очакваме изиграването на отложените срещи, за да знаем съперника на Шумен в първия кръг на плейофите.