Юноши(19): Шумен е първи в крайното класиране на Елитна група – Изток

Шуменските юноши до 19 г. завършиха на първо място в Елитна група – Изток. Нашият тим спечели и последния си двубой в групата. Срещата от 10 кръг бе гостуване на втория във временното класиране Тунджа Ямбол, а шуменци се наложиха с 84:56, с което си осигуриха и първото място. При загуба Първи щеше да е Тунджа, затова мачът бе с много голямо значение. Шумен завършва редовния сезон с 9 победи и само 1 загуба. Вторият Тунджа Ямбол е със 7 победи и 3 загуби. И двата отбора се класират за Купата при юношите, както и за финалите на републиканско първенство.

Срещата започна силно за шуменския тим. Нашите юноши играеха без притеснение с огромно желание за победа. Много добра защита през първите 10 минути за шуменци, които удържаха Тунджа до 15 точки в първата четвърт. Както обикновено стрелбата на нашият тим бе на високо ниво и нападението ни записа 26 точки в първия период. Във втората четвърт отборът от Ямбол показа зъби. Тунджа изигра много силна част в защита и ограничи шуменци до 12 точки. Нашият тим обаче също играеше борбено под собствения кош и домакините свалиха само 5 точки от изоставането си. Преди почивката Шумен водеше с 38:32.

Двата тима продължиха със здравата битка и след почивката цялата третата четвърт бе кош за кош. Шуменското нападение бе с една идея по-добро в тази част, в която отново защитите имаха ключова роля. Шумен спечели частта със 17:15 и влезе с 8 точки преднина в последната четвърт – 55:47. Преднината даде самочувствие на нашият тим, който от самото начало на последната четвърт започна да наказва всяка грешка на Ямбол. Стрелбата на шуменци отново потръгна и бързо разликата стигна 20 точки. Това тотално отказа домакините да се върнат в мача, а от своя страна Шумен продължи да бележи и взе последната част с 29:9, оформяйки крайния резултата – 84:56.